Analiza impedancji bioelektrycznej DIRP
opracowana i opatentowana przez firmę TB-ELECTRONICS jest niezrównaną metodą do wykrywania patogenów w organizmie.
Do patogenów zaliczamy te ożywione (bakterie, wirusy, robaki pasożytnicze itp) oraz nieożywione (chemiczne: substancje żrące, toksyczne, niedobory pokarmowe; fizyczne: światło lasera, promieniowanie jonizujące, silne pole magnetyczne, mechaniczne).
Częstotliwość biorezonansowa przekazywana jest użytkownikowi za pomocą czynnej elektrody (anoda) połączonej do przewodu zabiegowego. Elektroda palcowa przenosi biorezonansowe sprzężenie zwrotne do urządzenia, gdzie dane są wyświetlane i gromadzone. Emitowane przez F-SCAN REMOTE częstotliwości są wynikiem ich wcześniejszego podawania w szerokim zakresie, indywidualnie ustalanym przez użytkownika.
Biorezonans jest to analiza stanu bioelektrycznego i bioelektromagnetycznego. Do tej pory nie zostało opracowane przełożenie tych stanów na obraz fizjologiczny, nie jest to jednak konieczne z punktu widzenia terapii biorezonansowej, gdyż zestaw częstotliwości zdiagnozowany podczas analizy DIRP służy również do przeprowadzania terapii w celu pozbycia się patogenów rezonujących z tymi częstotliwościami.
Wynik biorezonansu
określa obciążenia organizmu poszczególnymi grupami patogenów. Prezentowany jest on w postaci graficznego wykresu, który może być edytowany, przechowywany, stanowić źródło informacji i odniesienia do kolejnych pomiarów, a także w całości lub części służyć jako podstawa generowanej aplikacji. Aplikacja jest to program częstotliwości o najwyższej patogeniczności, powstałych podczas testu DIRP. Częstotliwości te można porównać z tabelami częstotliwości dr Huldy Clark zamieszczonymi w książce Kuracja Życia, lub tabelami częstotliwości dr Rife.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany poznaniem nazwy i rodzaju patogenu można wykonać szczegółowe badania. Nie jest to zalecane, gdyż przełożenie obrazu elektrycznego i elektromagnetycznego na konkretne patogeny jest skomplikowanym zagadnieniem.
Dla przykładu, ktoś uzyskał podczas analizy częstotliwość rezonansową i wyczytał z tabeli, że ta częstotliwość odpowiada występowaniu tasiemca. Następnie ta osoba zrobiła badania dla wykrycia tasiemca w organizmie i takiego nie stwierdzono. Można wtedy ulec wrażeniu, że uzyskana diagnoza częstotliwościowa była błędna, podczas gdy równie dobrze mogła ona rezonować z zupełnie innym patogenem.
Bardziej skuteczna jest metoda odwrotna, tj gdy została zdiagnozowana obecność konkretnego patogenu w organizmie, pomocne jest wtedy odczytanie częstotliwość i odpowiadających danemu patogenowi z dostępnych tabel oraz zastosowanie tych częstotliwości do terapii biorezonansowej. Zaletą analizy DIRP jest to, że dostarcza zestawu częstotliwości do biorezonansu bez potrzeby szczegółowego zapoznania się z fizjologią dolegliwości.